Page 1
2008 New
London Cross Country Invite
September 20th, 2008
Girls Varsity
Place TmPl Name
Year School
Time Pace
===== ==== ================== ==== ===================== ========
=====
1 1 Becca Selner Sr.
Ashwaubenon 15:32.78 6:16
2 2 Bridget Pethke Fr.
New London
16:10.30 6:31
3 3 Sarah Mauel Fr.
Green Bay Southwest 16:16.68 6:33
4 4 Sarah Pedersen Sr.
Oshkosh North 16:17.15 6:34
5 5 Carrie Glauser So.
Appleton West 16:20.68 6:35
6 6
Katy Lutgen So. Oshkosh North 16:31.48 6:39
7 7 Erika Quinn Sr.
New London 16:37.13 6:42
8 8 Chloe Siamoff Fr.
Appleton West 16:43.19 6:44
9 9 Fayth Hebert Fr.
Oshkosh North
16:45.09 6:45
10 10 Kayleigh Nichols Sr.
Oshkosh West 16:45.94 6:45
11 Bethanie Vosters Sr.
Little Chute 16:46.77 6:46
12 11 Anne Marie Cooper Sr.
Appleton West 16:50.69 6:47
13 12
Lily Thompson Jr. Appleton West 16:51.78 6:48
14 13 Jackie Beyer Sr.
Oshkosh North 16:58.52 6:50
15 14 Kelsey Dewey Sr.
Green Bay Southwest 16:58.56 6:50
16 15 Ellen Schroeder Fr.
Weyauwega-Fremont
17:02.44 6:52
17 16 Kaylee Schwobe Jr.
Hortonville 17:03.79 6:52
18 17 Berklee Markofski Jr.
Oshkosh West 17:08.22 6:54
19 18 Tanya Beyer So.
Oshkosh North 17:11.19 6:55
20 19 Anna Staudenmaier Fr.
New London
17:12.52 6:56
21 20 Lauren Reigel Jr.
Hortonville 17:13.18 6:56
22 21 Abby Jansen Fr.
Green Bay Southwest 17:13.76 6:56
23 22 Annalise Schroeder Fr. New London 17:15.79 6:57
24 Paige Johnson Jr.
Little Chute 17:16.32 6:57
25 Megan Dorn So.
Little Chute 17:16.72 6:58
26 23 Katie Nash Jr.
Oshkosh North 17:17.10 6:58
27 24 Rachel Peters So.
Oshkosh West 17:20.63 6:59
28 25 Kyla Munoz Fr.
Menasha 17:23.12 7:00
29 26 Natalie Bantelon So.
Oshkosh West 17:26.25 7:01
30 27 Briana Toraason Jr.
Oshkosh North
17:31.33 7:03
31 28 Elizabeth Beyer So.
Oshkosh North 17:32.67 7:04
32 29 Megan Valiquette Jr.
Green Bay Southwest 17:33.64 7:04
33 30 Brigette Pommereni Jr. Oshkosh West 17:39.41 7:07
34 31
Sammy McCants Jr. Appleton West 17:42.07 7:08
35 32 Kristin Vissers Sr.
Hortonville 17:45.12 7:09
36 33 Maggie Cuff Sr.
Hortonville 17:48.39 7:10
37 34 Melissa Sewall So.
Menasha
17:52.14 7:12
38 35 Kassy Fabbri Sr.
Appleton West 17:52.89 7:12
39 36 Veronica Thiel Fr.
Oshkosh West 17:57.20 7:14
40 37 Brenda Paider Sr.
Weyauwega-Fremont 17:59.53 7:15
41 38
Charlotte Sohr Sr. Bonduel 18:01.18 7:15
42 39 Cassandra Philippo So. New London 18:02.66 7:16
43 Rebecca Van Handel So. Little Chute 18:05.87 7:17
44 40 Aja Steinfeldt Fr.
Green Bay Southwest
18:06.55 7:18
45 41 Lindsay Gerondale Fr.
Green Bay Southwest 18:06.58 7:18
46 42 Jackie Beyer So.
Weyauwega-Fremont 18:10.96 7:19
47 43 Katherine Cloninge Sr. Weyauwega-Fremont 18:13.77
7:21
48 44 Taylor Davidson Fr.
Waupaca
18:14.73 7:21
49 45 Isabella Schleiser Fr. Hortonville 18:14.99 7:21
50 46 Kassidy Rinehart So.
Hortonville 18:26.01 7:25
Timing & Results by PrimeTime Race & Event Management,
LLC. www.pttiming.com
Page 2
2008 New
London Cross Country Invite
September 20th, 2008
Girls Varsity
Place TmPl Name
Year School
Time Pace
===== ==== ================== ==== ===================== ========
=====
51 47 Sarah Miller Jr.
Waupaca 18:33.72 7:29
52 48 Haley Flesch So.
Waupaca 18:34.68 7:29
53 49 Whittney Dolley Jr.
Berlin 18:36.02 7:30
54 50 Melissa Compton Jr.
Ashwaubenon 18:38.22 7:30
55 51 Stephanie Rothe Jr.
Oshkosh West
18:41.85 7:32
56 Amanda Henschel Sr.
Clintonville 18:42.58 7:32
57 52 Talor Sohr Fr.
Bonduel 18:44.44 7:33
58 Stephanie Klegin So.
Clintonville 18:47.02 7:34
59 53 Jessica Morgan Fr.
Menasha 18:51.20 7:36
60 54 Erin Frusher So.
Hortonville 18:52.50 7:36
61 55 Kelsey Taylor Sr.
Waupaca 18:56.98 7:38
62 56 Jacci Cuff So.
Waupaca
18:59.70 7:39
63 57 Alicia Klein Jr.
Menasha 19:00.01 7:39
64 58 Claire Lind Jr.
Berlin 19:00.19 7:39
65 59 Izzy Mielke So.
Waupaca 19:01.64 7:40
66 60 Enedina Gonzalez Sr.
Berlin 19:02.81 7:40
67 61 Julie Kalupa So.
Berlin 19:05.87 7:42
68 62 Ana Nelson Fr.
Berlin
19:06.67 7:42
69 63 Samantha Krull Jr.
Hortonville 19:09.22 7:43
70 64 Cristy Hartman Fr.
Berlin 19:19.02 7:47
71 65 Lauren Steavpack Sr.
Ashwaubenon 19:27.20 7:50
72 66
Amanda Godosik Jr. Berlin 19:30.91 7:52
73 67 Abby Clark Jr.
Berlin 19:32.16 7:52
74 68 Abigail Carstens Jr.
Bonduel 19:41.34 7:56
75 69 Reinlyn Tucker So.
Bonduel
19:47.87 7:58
76 70 Jalayna Dittmann So.
Weyauwega-Fremont 20:04.91 8:05
77 71 Joanna Schroeder So.
Weyauwega-Fremont 20:37.91 8:19
78 Nicole Paiser So.
Clintonville 20:44.40 8:21
79 72
Jeana Johnson So. Menasha 20:58.97 8:27
80 73 Brittany Bockin Jr.
Waupaca 21:03.09 8:29
81 74 Alyssa Keller Jr.
Weyauwega-Fremont 21:05.47 8:30
82 75 Hailey Ernest So.
Weyauwega-Fremont
21:22.33 8:36
83 76 Tonya Jaime Jr.
Bonduel 21:45.27 8:46
84 77 Samantha Landry Jr.
Menasha 21:50.54 8:48
85 78 Katie Hill Sr.
Ashwaubenon 22:01.87 8:52
86 Sunshinnia Pingel Sr.
Clintonville
22:45.20 9:10
87 79 Kathryn Sellen Fr.
Ashwaubenon 22:48.92 9:11
88 80 Marissa Bader So.
Ashwaubenon 23:07.25 9:19
Timing & Results by PrimeTime Race & Event Management,
LLC. www.pttiming.com