Page 1
Cadott
Cross Country Invitational
September 23rd, 2008
Boys Varsity
Place TmPl Name
Year School
Time Pace
===== ==== ================== ==== ===================== =======
=====
1 1 Will Peasley So.
Black River Falls 17:34.5 5:40
2 2 Vince Elmhorst Sr.
Neillsville 17:50.2 5:45
3 3 Christian Cloud So.
Black River Falls 18:06.6 5:50
4 4
Alex Schroeder Fall
Creek 18:09.7 5:51
5 5 Nathaniel Behnke Fr.
Bruce 18:17.0 5:54
6 6
Cody Winkler Sr. Neillsville 18:20.3 5:55
7 7 Matt Wenaas Jr.
McDonell Central 18:26.0 5:56
8 8 Josiah Yeager Jr.
Cadott 18:29.4 5:58
9 9 Eric Phelps So.
Gilman/Cornell 18:30.5 5:58
10 10 Kevin Nelson Sr.
Stanley-Boyd 18:41.7 6:02
11 11 Anthony Kirckof Sr.
Stanley-Boyd 18:43.9 6:02
12 12 Steven Stasek Sr.
Stanley-Boyd 18:46.5 6:03
13 13 Brandon Skelding So.
Black River Falls 18:46.5 6:03
14 14 Carl Ottestad Sr.
Osseo-Fairchild 18:47.1 6:03
15 15 Austin Kirckof So.
Stanley-Boyd 18:50.9 6:04
16 16 Joey Riedel Jr.
Black River Falls 18:51.5
6:05
17 17 Bryce Zeigle Sr.
Neillsville 18:52.3 6:05
18 18 Chris Demarrias So.
Black River Falls 19:01.9 6:08
19 19 Adam Bleskachek Jr.
McDonell Central 19:06.0 6:09
20 20 Mike Sonnentag So.
Cadott 19:08.0 6:10
21 21 Jordan Nortman Jr.
Black River Falls 19:08.2 6:10
22 22 Evin See Jr.
McDonell Central 19:11.4 6:11
23 23 Ryan Behnke Fr.
Bruce 19:13.7 6:12
24 24 Mitchell Sonnentag Jr. Gilman/Cornell 19:18.7
6:13
25 25 Ben Elbert Jr.
Cadott 19:21.3 6:14
26 26 Justin Kapusta Sr.
Neillsville 19:30.6 6:17
27 27 Levi Roth Sr.
Cadott 19:36.6 6:19
28 28 Terry Englert Sr.
Cadott 19:37.1 6:19
29 29 Nick Streeter So.
Cadott 19:41.4 6:21
30 30 Derick Peters Sr.
Cadott 19:55.8 6:25
31 31 Bubba Gudis Jr.
Bruce 20:05.6 6:29
32 Jared Johnson So.
Cadott 20:05.8 6:29
33 32 Robbie Ottestad Fr.
Osseo-Fairchild 20:06.5 6:29
34 33 Sam Knodle So.
Neillsville 20:15.2 6:32
35 34 Derek Watton Jr.
McDonell Central 20:18.0 6:33
36 35 Cory Halvorson Sr.
Osseo-Fairchild 20:19.7 6:33
37 36 Dan Rue Fr.
Osseo-Fairchild 20:23.1 6:34
38 37
Eric Mischke Fall
Creek 20:28.3 6:36
39 38
Reid Geiger Fall
Creek 20:29.5 6:36
40 39 Mark Lewallen So.
Stanley-Boyd 20:30.0 6:36
41 40 Brady Gartner Fr.
Black River Falls 20:33.4 6:37
42 Blake Johnson So.
Cadott 20:36.6 6:39
43 41 Min Goo Lee Jr.
Neillsville 20:39.0 6:39
44 42 Ben Ochs Jr.
McDonell Central 20:43.7
6:41
45 Cody Sanchez Fr.
Black River Falls 20:45.6 6:41
46 43 Kendall Tempski So.
Osseo-Fairchild 20:46.8 6:42
47 44
Jesse Glenz Fall
Creek 20:47.7 6:42
48 45 Frank Schmidt Sr.
Neillsville 20:48.9 6:42
49 Tyler Ewert So.
Black River Falls 20:57.7 6:45
50 46 Steven Kowalczyk So.
Gilman/Cornell 20:58.5 6:46
Timing & Results by PrimeTime Race & Event Management,
LLC. www.pttiming.com
Page 2
Cadott
Cross Country Invitational
September 23rd, 2008
Boys Varsity
Place TmPl Name
Year School
Time Pace
===== ==== ================== ==== ===================== =======
=====
51 47 Evan Newman Sr.
Bruce 20:58.8 6:46
52 48 Nate Glocke Sr.
Osseo-Fairchild 21:00.4 6:46
53 Zachary Markhardt So.
Black River Falls 21:03.7 6:47
54 Orlando Macias So.
Neillsville 21:08.4 6:49
55 49 Andrew Mahler Fr.
Stanley-Boyd 21:15.4 6:51
56 50 Luke Bohaty Sr.
Gilman/Cornell 21:20.7 6:53
57 51 Daniel Samaniego Jr.
Gilman/Cornell 21:24.1 6:54
58 Boye Ladd So.
Black River Falls 21:29.0 6:55
59 James Lidetka Sr.
Neillsville 21:30.1 6:56
60 52 Carl Willkom Jr.
McDonell Central 21:31.1 6:56
61 Matt Riihinen Jr.
Owen-Withee 21:33.0 6:57
62 53 Dahlton Quinn Fr.
Bruce 21:33.0 6:57
63 Chris Rykal Sr.
Cadott 21:34.1 6:57
64 54 Lucas Feldkamp Fr.
Gilman/Cornell 22:17.8 7:11
65 55 Mike Ruf Fr.
McDonell Central 22:36.2 7:17
66 Alex Broses So.
McDonell Central 22:36.6 7:17
67 Shannon Conner Jr.
Neillsville 22:38.0 7:18
68 Chris Suilmann Fr.
McDonell Central 22:58.0 7:24
69 Robby Copper So.
McDonell Central 22:58.0 7:24
70 56 Ken Feldkamp Jr.
Gilman/Cornell 23:03.8 7:26
71 57 Arne Meis Fr.
Bruce 23:24.5 7:33
72 Marico Rios Sr.
Owen-Withee 23:28.9 7:34
73 58
Ben Messerschmid Fall
Creek 23:35.7 7:36
74 Spencer Ortmann So.
Neillsville 23:42.1 7:38
75 Connor Mackie Fr.
Cadott 23:54.3 7:42
76 Tyler Crank So.
Cadott 23:59.8 7:44
77 Vinnie Johnson Sr.
Black River Falls 24:03.8 7:45
78 Mark Kornnesczuk Fr.
Cadott 24:06.0 7:46
79 Brian Demars So.
Neillsville 24:40.1 7:57
80 59 Kyle Madlon Fr.
Bruce 25:26.1 8:12
81 Dakota Stelzer So.
Cadott 25:27.9 8:12
82 Andy Epps Jr.
Black River Falls 25:40.0 8:16
83 Horacio Lezcano Sr.
Black River Falls 26:32.5
8:33
84 Joerge Schmelzer So.
Owen-Withee 28:25.8 9:10
85 Nathan Gilbertson Fr.
Black River Falls 28:35.2 9:13
86 Taylor Murphy Fr.
Neillsville 34:04.6
10:59
Timing & Results by PrimeTime Race & Event Management,
LLC. www.pttiming.com