Page 1
2008
Chippewa Falls Invite
Lake Wissota State Park
October 2nd, 2008
Boys Varsity
Place TmPl Name
Year School
Time Pace
===== ==== ================== ==== ===================== ========
=====
1 1 Colin Rogers Sr.
River Falls 15:59.99 5:09
2 2 Luke Wusterbarth So.
Hudson 16:01.44 5:10
3 3 Tyler Heinz Sr.
Eau Claire Memorial 16:28.07 5:19
4 4 Matt Rudquist So.
Hudson 16:55.57 5:27
5 5 Jake Wickham Sr.
New Richmond
17:01.04 5:29
6 6 Jacob Ball Jr.
Hudson 17:01.04 5:29
7 7 Nate Robertson Sr.
Eau Claire North 17:02.14 5:29
8 8 Christian Phelps Fr.
Eau Claire Memorial 17:04.77 5:30
9 9 Kelby Lechleitner Sr.
Marathon 17:15.70 5:34
10 10 Alex Brickheimer Jr.
Marathon 17:22.18 5:36
11 11 Nick Stenske Jr.
New Richmond 17:25.73 5:37
12 12 Andy Carlson Sr.
Eau Claire Memorial
17:36.04 5:40
13 13 Dan Schloesser Sr.
Hudson 17:36.47 5:41
14 14 Bryan Zimmerman So.
Marshfield 17:37.58 5:41
15 15 Colin Korlesky So.
Marshfield 17:37.87 5:41
16 16 Curtis Matton Sr.
Rice Lake 17:37.92 5:41
17 17 Brendon Voss Jr.
Marshfield 17:42.44 5:42
18 18 Ben Wesolowski Jr.
Marathon 17:45.65 5:43
19 19 Adam Loomis Jr.
Eau Claire Memorial
17:48.57 5:44
20 20 Isaiah Rozich So.
Eau Claire Memorial 17:49.88 5:45
21 21 Jake Pittman Sr.
Hudson 17:51.56 5:45
22 22 Jay Skinner Jr.
Hudson 17:53.76 5:46
23 23 Chris McMahon Sr.
Menomonie 17:56.54 5:47
24 24 London Walsh So.
Hudson 17:57.89 5:47
25 25 Jacob Walters Jr.
Rice Lake 17:58.48 5:48
26 26 Carson Powers So.
Rice Lake 17:58.66 5:48
27 27 Nathan Reckard So.
Menomonie 17:59.89 5:48
28 28 Mike Schretenthal So.
Eau Claire Memorial 18:01.34 5:49
29 29 David Ritter Jr.
River Falls
18:02.86 5:49
30 30 Patrick Keicher Jr.
River Falls 18:05.46 5:50
31 31 Tyler Hamann Sr.
Marathon 18:07.87 5:51
32 32 Ethan Genco So.
River Falls 18:09.41 5:51
33 33
Andrew Faris Fr. Chippewa Falls 18:09.58 5:51
34 34 Tim Emahiser Sr.
Menomonie 18:11.65 5:52
35 35 Josh Peterson Jr.
Eau Claire North 18:12.59 5:52
36 36 Justin Wittwer Jr.
Chippewa Falls
18:12.70 5:52
37 37 Cedric Lechleitner So. Marathon 18:14.45 5:53
38 38 Aaron Anderson So.
Marshfield 18:15.08 5:53
39 39 Eric Phelps So.
Gilman/Cornell 18:19.30 5:54
40 40
Casey Schellhorn Jr. River Falls 18:19.38 5:54
41 41 Kyle Salmonson Jr.
Chippewa Falls 18:20.20 5:55
42 42 Steffen Nielsen Fr.
River Falls 18:25.99 5:56
43 43 Justin Jaquish So.
Chippewa Falls
18:26.50 5:57
44 44 Alex Menacher So.
Eau Claire Memorial 18:26.62 5:57
45 45 Andy Paffel Jr.
Eau Claire North 18:27.55 5:57
46 46 Erik Lindstedt Jr.
Eau Claire Memorial 18:35.86 6:00
47 47 Matthew Vannatta Sr.
Rice Lake
18:36.21 6:00
48 48 Jesse Johnson So.
Rice Lake 18:40.85 6:01
49 49 Ignacio Echanove Sr.
Menomonie 18:43.18 6:02
50 50 Xavier Schwartz So.
Menomonie
18:49.04 6:04
Timing & Results by PrimeTime Race & Event Management,
LLC. www.pttiming.com
Page 2
2008
Chippewa Falls Invite
Lake Wissota State Park
October 2nd, 2008
Boys Varsity
Place TmPl Name
Year School
Time Pace
===== ==== ================== ==== ===================== ========
=====
51 51 Dan Frenette Sr.
Chippewa Falls 18:52.54 6:05
52 52 Cody Williams Jr.
Chippewa Falls 18:53.19 6:05
53 53 Cole Comer So.
River Falls 18:55.55 6:06
54 54 Will Reiche Jr.
Marathon
18:55.62 6:06
55 55 Dustin Salber Jr.
Marathon 18:59.45 6:07
56 56 Davin Lacksonen Jr.
Menomonie 19:02.78 6:08
57 57 Tyler Stargardt So.
Marshfield
19:03.57 6:09
58 58 Adam Binder So.
Marshfield 19:07.14 6:10
59 59 Garrett Williams So.
River Falls 19:08.41 6:10
60 60 Mitchell Sonnentag Jr. Gilman/Cornell 19:11.48 6:11
61 61
Ross Brown Jr. Chippewa Falls 19:15.70 6:12
62 62 Dylan Novitzke So.
New Richmond 19:17.66 6:13
63 63 Tyler Wilson So.
New Richmond 19:21.74 6:14
64 64 Frank Rabideau So.
Menomonie 19:22.74 6:15
65 65 Tyler Busko Sr.
Marathon 19:37.43 6:19
66 66 Tyler Brealt So.
Rice Lake 19:40.07 6:20
67 67 Matt Orne Fr.
Rice Lake
19:40.17 6:20
68 68 Steven Kowalczyk So.
Gilman/Cornell 19:41.40 6:21
69 69 Ethan Thomson So.
Eau Claire North 19:43.10 6:21
70 70 Brandon Fryza Jr.
Marshfield 19:43.55 6:21
71 71
Chait Gaddam Jr. Altoona 19:44.57 6:22
72 72 Ian Schoenke Sr.
Baldwin-Woodville 19:48.77 6:23
73 73 Justin Morrissey Jr.
Baldwin-Woodville 19:51.21 6:24
74 74 Ryan Hanson So.
Altoona
19:59.81 6:27
75 75 Conlan Parkman So.
Rice Lake 20:08.34 6:29
76 76 Ben Matthys Sr.
New Richmond 20:10.13 6:30
77 77 Luke Bohaty Sr.
Gilman/Cornell 20:14.04 6:31
78 78
Charlie Kleiner Fr. New Richmond 20:15.35 6:32
79 79 Josh Green Sr.
New Richmond 20:18.19 6:33
80 80 Jacob Grafenstein Fr.
Baldwin-Woodville 20:21.47 6:34
81 81 Daniel Kubiatowic So.
Eau Claire North
20:21.75 6:34
82 82 Tyler Santos Fr.
Altoona 20:22.30 6:34
83 83 Caleb Larson Sr.
Baldwin-Woodville 20:36.99 6:39
84 84 Kevin Connor Jr.
Eau Claire North 21:09.90 6:49
85 85 Neil Rannals Jr.
Baldwin-Woodville
21:09.97 6:49
86 86 Taylor Zimmerman Jr.
Baldwin-Woodville 21:21.35 6:53
87 87 Daniel Samaniego Jr.
Gilman/Cornell 22:21.15 7:12
88 88 Tyler Hinnendael Jr.
Altoona
22:24.90 7:13
89 89 Lucas Feldkamp Fr.
Gilman/Cornell 22:36.07 7:17
90 90 Garett Lavalley Sr.
Altoona 22:46.27 7:20
91 91 Ken Feldkamp Jr.
Gilman/Cornell 22:50.20 7:22
92 92 Eric Kriesel Fr.
Altoona 24:11.90 7:48
93 93 Avery Edson Jr.
Altoona 24:17.26 7:50
94 94 Zach Hays So.
Altoona 24:49.82 8:00
95 95 Martin Zais So.
Hudson
28:36.41 9:13
Timing & Results by PrimeTime Race & Event Management,
LLC. www.pttiming.com